Sol Sütun
Sağ Sütun

08 Ağustos 2020, Cumartesi

Erzurum'un Ulusal'daki Yüzü Erzurum Arena Gazetesi

Eskişehir'de Şafak Söktü Derdi Ülkeyi Sardı

Eskişehir’de Bir Şafak Söktü Derdi Ülkeyi Sardı

Malumunuz Şafak, Güneş doğmadan beliren aydınlık demektir.

Hatırlarsınız tam tamına bir buçuk yıl kadar önce Eskişehir’e güneşli günlerin müjdesini Devletimiz vermişti. Ve bu geçen sürede de Eskişehir gayet adına yakışır güzelliklere her geçen gün bir yenisini katmaya ve toplumuna mutluluk saçmaya devam ediyor.

Ancak bir süredir görüyoruz ki Eskişehir’in eğitim ve eğitimde disiplin olarak bu denli yukarılara tırmanması birilerini rahatsız etmeye başlamış olacak ki tüm kamuoyu koronavirüs vakasını bile unutarak gözlerini Eskişehir Anadolu Üniversitesine dikti.

Türkiye’nin en büyük nüfuslu ve yapı olarak en zor üniversitesinin başına 18 ay önce adına yakışır bir Dadaş, kıymetli hemşehrim Prof. Dr. Şafak Çomaklı getirildi. Çomaklı, duruşu ile kişilik ve karakteri ile Devletimizin üst kademesinin dikkatini çekmiş ve böylesine özel bir makam ile ödüllendirilmişti. Göreve geldiği günden beri başta Pkk olmak üzere Fetullahçı Terör Örgütü yandaşlarının kirli ellerini Anadolu Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin pırlanta gibi gençlerinden uzak tutmak için, eşinden, çocuklarından, kısacası ailesinden fedakarlık eden ve büyük bir mücadele veren tam bir Devlet adamından bahsediyorum.

Vatan haini olmadıkça her görüşü kucaklayan, her kesimin sanatsal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerine destek olan Prof. Dr. Çomaklı öğrencisine karşı bir hocadan ziyade ağabey şefkatiyle yaklaşmış ve kısa sürede öğrencilerin sevgilisi olmuştur.

Zordur bu kadar kısa sürede kabullenilmek ve o genç yüreklerde yer edinebilmek…

Eskişehir gibi bir metropolde, Anadolu Üniversitesi gibi geniş bir ailede, birçok görüşü içerisinde barındıran bir yapıda herkese kabullenilmek zordur.

İçtenlik, samimiyet, şefkat gerek…

Bunlar sebep değil midir ki zaten bugünlerde yapılan haberlere?

Herkes herkesi kucaklıyor, herkes herkese saygı duyuyor ya!

Ne gerek var değil mi? Sevgi, saygı ve barışa…

Eskisi gibi ideolojilerden kaynaklı herkes herkesin boğazına sarılacak ki birileri mutlu olsun ve sırtlarını arkalarına yaslayarak ellerinde kahveleriyle kavgaları ve sıkılan biber gazlarını izlesin. Mutluluk budur kimileri için!

Üzülerek söylüyorum!

Bizim ülkemiz maalesef geleceği olan yarınları ve yarınlara fayda sağlayacak insanları kabul edemiyor.

Ve yine üzülerek söylüyorum ki acımasızca yok etmeye, iftiralara ve de linçlere uğraş veriliyor.

Kimsenin derdi karanlığı aydınlatmak değil. Kimse mum yakmıyor karanlığı aydınlatmak için lakin Konfüçyüs’ün dediği gibi herkeste karanlığa küfrediyor.

İyilikleri görmek istemiyoruz ve bu iyiliklerden biridir Şafak Çomaklı. Ülkesine, Devletine ve Milletine canla başla hizmet eden bir isimdir kendisi…

Yarın bu topraklarda nice Şafak’lar yetişecek. Bugün Şafak Çomaklı için yapılan saldırılar yarın bir başka vatan sevdalısı için yapılacak. Senaryolar aynı olacak lakin isimler değişecek.

Yapmayın!

Bir bilim insanını siyasi bir malzeme haline getirmeyin.

Bırakın Eskişehir’de söken bu şafak bütün ülkeyi aydınlatsın.

Eğer hüngür hüngür ağlamasından beni duyabilecekse Sn. Fatih Altaylı’ya seslenmek istiyorum.

Ne zaman bu ülkede birileri başarı yakalıyor ve de kendini muhataplarına sevdiriyorsa maalesef sizler hüngür hüngür ağlıyorsunuz.

Bence siz bu duygu patlamanıza engel olmayın zira biz Rektörlüğe pek de razı değiliz zaten. Şafak Çomaklı’yı Rektörlük görevi bitince daha Bakan yapacağız.

Sevgiyle…

 

Yazarın Diğer Yazıları

Makale Yorumları

 • Atıf ÇOMAKLI

  Atıf ÇOMAKLI 04.04.2020 17:03

  Allâh c.c senden razı olsun be kardeşim tam bizim düşününce kelama döndüremediğimiz ifadeler içeren bu yazınız için teşekkürler varolun sağolun eksik olmayın

 • Orhan Çomaklı

  Orhan Çomaklı 04.04.2020 17:18

  Sayın CODUR, Sizler şakıyın, ki! Hakk yerini bulsun! Mazlumların sesi semada yankılansın. Bizler bağırıp, yırtınıp, yeri göğü inletsek te feryat etsek de bizi duyan olmaz, hatta kaale alan olmaz... Zira bizler acizane aile mensuplarıyız. Sesimizi duymasalar da, tınmasalarda biz ailecek birimizi koruyup, kollayıp kenetlenmeye devam edeceğiz. Bu ülkede sadece "Çomaklı" değil, her yeni güne "Şafak" lar söktükçe; okunmayan ve izlenmeyen ismini bile anmaya değer vermediğim zavallı bi çarler, tiraj ve reyting uğruna yada meşhur olmak için hep "Şafak" lara çatacaklar, karalama, kampanyalarna devam edecekler. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, ne, "Şafak" ların doğmasına engel olabilecekller. Ne de, "Şafak" lar gibi nice vatan, bayrak, millet, ezan sevdalısı gençleri bu çaba ve ideallerinden vazgeçirebilecekler. Sizler ve "Şafak" lar var oldukça, Milli Şairmizin haykırdığı gibi : "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak ;"

 • Coşkun çomaklı

  Coşkun çomaklı 04.04.2020 18:19

  Coşkun çomaklı sevgili Burak kardeşim değerli hocamız hakkında bu güzel yorumlarından dolayı sana çok teşekkür ediyorum

 • Semanur

  Semanur 04.04.2020 18:49

  Sayın Rektörümüz Şafak Çomaklı’ya yapılan çirkin laf kalabalığına kulak vermeden ve kulak verilmeye değer bulmadan söyleyebileceğimiz tek şey Türkiye için Ve Türkiye gençleri için faydalı olmaya çalışan bilim insanının gereksiz tartışmalardan uzak tutmalıyız ve kendisini görev aşkı ile baş başa bırakmalıyız... Sayın Burak Codura bu makalesi için teşekkür ederiz .

 • Nur

  Nur 04.04.2020 19:10

  Ağzınıza yüreğinize kaleminize sağlık ne güzel yazmışsınız. Şafak Hoca yalnız değildir

 • Mehmet yazar

  Mehmet yazar 04.04.2020 19:14

  Değerli kardeşim burak şafak bey için yazdıklarını okudum .Çok güzel dileklerde bulunmuşsun. Erzurumun değerlerini bu şekilde yazmaya devam edin bence .çünkü ERZURUM doğunun sınır taşı.

 • Öner comakli

  Öner comakli 04.04.2020 19:55

  Bu değerli yaziniz için teşekkür ederim. .

 • Mehmet Dilsiz

  Mehmet Dilsiz 04.04.2020 20:05

  Görevini hakkıyla yapan çok kıymetli hemşerimiz abimiz le gurur duyuyoruz

 • Berra Ucar

  Berra Ucar 04.04.2020 20:08

  Siz ne kadar yureğı guzel bir hemserisiniz, allah sizin gibi insanlarin sayisini artirsin, var etsin...

 • Berra Ucar

  Berra Ucar 04.04.2020 20:08

  Siz ne kadar yureğı guzel bir hemserisiniz, allah sizin gibi insanlarin sayisini artirsin, var etsin...

 • Berra Ucar

  Berra Ucar 04.04.2020 20:08

  Siz ne kadar yureğı guzel bir hemserisiniz, allah sizin gibi insanlarin sayisini artirsin, var etsin...

 • Emin comakli

  Emin comakli 04.04.2020 20:12

  Yazınız için tesekkurler

 • Ender çomaklı

  Ender çomaklı 04.04.2020 20:18

  İnancının en büyük zaferi olan başarılarını daimi olması dileğiyle

 • Ahmet

  Ahmet 04.04.2020 20:23

  Şafak hoca öğrencisi tarafından sevilen sayılan başarısıyla ülke gündemine oturmuş bir rektördür.

 • Berra Ucar

  Berra Ucar 04.04.2020 23:52

  Degerli rektörümüzü nevguzel anlatmışsınız, Allah razı olsun,onunla gurur duyuyoruz

 • Dadaş kızı

  Dadaş kızı 04.04.2020 23:58

  Evet daha bakan yapacağız, inşallah

 • Anıl ÇOBANOGLU

  Anıl ÇOBANOGLU 05.04.2020 17:25

  Sayın rektörümüzü,destekliyor başarılarının devamını diliyorum...Bizler Erzurum ve Aşkaleliler olarak sayın rektörümüzle gurur duyuyoruz.Tabiiki meyve veren ağaç taşlanır,sayın rektörümüzün alehinde çıkan asılsız iddialar,kendisini daha güçlü hale getirecektir,bundan kimsenin şüphesi olmasın

 • Zühal

  Zühal 06.04.2020 13:14

  Anadolu Üniversitesi maliye açıköğretim öğrenciyim Aynı zamanda başka bir üniversite mezunu Ve farklı bir üniversitede 1.5 yıl çalışmış biriyim.. Hayatım boyunca öğrencileriyle böyle sıcak samimi egosuz davranan değil bir rektör üst düzey yönetici görmedim.. Anadolu üniversitesine ait bütün sayfaları ve arkadaşlarla bizimle olan diologlarini görüyorum.. bu ülkenin Şafak hoca gibi yöneticilere ihtiyacı var..dil uzatanlarda Bi Şafak olamadıkları için dil uzatıyordur.. Ama altın çamura batsa da değer kaybetmez..Şafak hocama bu duruşundan dolayı tebrik ediyor.basarilarinin devamını diliyorum..hep böyle kalın hocam..bu ülkenin sizin elinizden yetişmiş nesillere ihtiyacı var..sevgi ve selamlar.

 • Hilal kose

  Hilal kose 06.04.2020 13:16

  Sayın şafak çomaklı ıyiki varsiniz sizin sayenizde tüm gençler sizi örnek aliyor..yalniz değilsiniz şafak hocam imzaysa ımza toplayalım ne gerekiyorsa sizin icin yapmaya haziriz

 • Yavuz Demir

  Yavuz Demir 06.04.2020 13:25

  Bu anlamlı yazı için teşekkürler. Inşallah farkı olanı farketmek ümidiyle

 • Zeynep nilüfer comakli

  Zeynep nilüfer comakli 06.04.2020 13:29

  Hayatta her zaman başarıları ve iyi insanları çekemeyen ve zor insanlar ola bilir herkezin bir hayat ve durusu vardir kimin kime ne dediğinin veya,ne yapmaya çalıştığını.anlayamiyorsaniz bir dakka durup disardan kendinize bakin gunes balcikla sivanmaz sozun vittogi yerdeyim ve safak hoca başarılı sevilen bireydir kaleminize sağlık

 • Ramazan Kaya

  Ramazan Kaya 06.04.2020 13:29

  "Herzaman Adaletin timsali olmayı yeğliyoruz nacizane.. Bizler Memleketimiz için birer asil neferleriz, o yüzdendir ki herdaim Hakkı savunucaz, haklının yanında olcaz. Rabbim hepinizi varetsin. İyiki varsınız Adalet Savunucuları

 • Vasfi comakli

  Vasfi comakli 06.04.2020 13:57

  Eğitimin ve emeğin ve gençlerin söz konusu olduğu yerde başarılı bireylerin gösterdiği fedakarliklari görmezden gelip yapmadıkları kalmayan her bir insan gözlerinin önündeki başarılı kararları görmezden gelmeye çalışırken verdiginiz desteğe teşekkürler kaleminize sağlık

 • Asime celik

  Asime celik 06.04.2020 14:05

  Şafak hocam sizinle gurur duyuyoruz her an yaninizdayiz iyiki varsiniz

 • Kübra ATICI

  Kübra ATICI 06.04.2020 14:36

  Şafak hocamın aslı ve asaleti herkes tarafından bilinmektedir. Ne zaman bir değerimiz şaha kalksa verimsizler tarafından Bi saldırıya maruz kalıyor maalesef ki. Ama unutulan bir şey var biz bizim olanı ne ezdiririz ne yalnız bırakırız. Biz dava uğruna biz değerlerimiz uğruna haykırmayı bilen ve durdurmayı bilen bir milletiz. Şafak hocam bizler her daim seninleyiz ve arkandayız.

 • fatma Akyol

  fatma Akyol 06.04.2020 14:49

  Tarih tekerrür den ibarettir tarihimizde de başarılı olan devlet adamlarının önü hep kesilmeye çalışılmıştır, elbetteki bazı kesimler tarafından istenmeyecektir yolu kesilecektir fakat inandığı yolda ve doğruların izinde yürüyen başarıya doğruluk dürüstlük ve adalet ile ulaşmayı görev edinen biri olduğu muhakkaktır .Çünkü kısa zamanda adından söz ettirmiştir,bazı kesimleri de rahatsız ettiğine göre çok başarılı olduğu aşikârdır .

 • Műzeyyen Abak

  Műzeyyen Abak 06.04.2020 18:51

  Sevgili Burak gűzel yorumlarını beğeniyle okudum Erzurumda sayılan ve sevilen bir ailenin biricik evladına yapılan çirkin iftiraları esefle kınıyorum Rektőrlűk gőrevinide layıkıyla yerine getireceğine inanıyoruz Şafak Çomaklı yalnız değil teşekkűr ediyorum.

 • Edibe nacir

  Edibe nacir 06.04.2020 22:00

  Bir vatandaş olarak devlet icindeki hangi konumda olursa olsun takip etmeyi seviyorum. Ülkemin şu zor zamanlarında Allah başımızdan eksik etmesin diyeceğim 5 kişiden biridir sayın çomaklı 1.Cumhurbaşkanımız 2.sağlık bakanımız 3,Milli eğitim bakanımız 4.İçişlerı bakanımız elbette devlet idaresinde birbirinden değerli birçok idareci var ama Şafak Çomaklı hoca içten,samimi,dürüst,şeffaf,adaletli, vicdanlı ve imanlı biri olarak asla bu tipbirşeye maruz olmamalı ben sade bir vatandaşım düşuncemi paylaştım

 • Kenan Polat

  Kenan Polat 06.04.2020 22:07

  Her satırin altına imzamı atıyorum. Yüreğinize sağlık...

 • Safa çobanoğlu

  Safa çobanoğlu 06.04.2020 22:24

  Devletçi millyetçi nadir bir değer Her şeyin en iyisine layık adam gibi adam...

 • Yasemin Çomaklı

  Yasemin Çomaklı 07.04.2020 12:41

  Elinize sağlık, teşekkürler

 • Fatih rüştü çomaklı

  Fatih rüştü çomaklı 11.04.2020 15:32

  Ülkemizin istikbali için yeni şafaklar söktürcek olan rektörümüz sayın prof. Dr. Şafak ertan çomaklı hocama saygı ve hörmetlerimi ifade eder ve sizlerede yazınız için teşekkür ederim.

 • Fatih rüştü çomaklı

  Fatih rüştü çomaklı 11.04.2020 15:32

  Ülkemizin istikbali için yeni şafaklar söktürcek olan rektörümüz sayın prof. Dr. Şafak ertan çomaklı hocama saygı ve hörmetlerimi ifade eder ve sizlerede yazınız için teşekkür ederim.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code
Yorum Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık